TotalWar-Gaming NOVI DOMEN www.totalwar-gaming.re.rs Registrujte se ! :)

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
TotalWar-Gaming NOVI DOMEN www.totalwar-gaming.re.rs Registrujte se ! :)

TotalWar-Gaming NOVI DOMEN www.totalwar-gaming.re.rs Registrujte se ! :)


+2
v0d0h0d1c^
Baneee
6 posters

    Evo nesto valjda ce vam pomoci :)

    Baneee
    Baneee
    V.I.P Clan :)


    Broj poruka : 701
    Godina : 30
    Lokacija : backi petrovac
    Datum upisa : 25.08.2008

    Evo nesto valjda ce vam pomoci :) Empty Evo nesto valjda ce vam pomoci :)

    Počalji od Baneee Uto Okt 28, 2008 1:39 am

    net_graph 1 i net_graph 3



    O navedenom iznad:Prvi broj u prvoj liniji predstavlja FPS, drugi ping u milisekundama, treci vrednost cl_updaterate-a. Prvi broj u drugoj liniji je trenutni broj primljenih paketa po sekundi, drugi trenutna kolichina primljenih podataka. Prvi broj u trecoj liniji je trenutni broj poslatih paketa po sekundi, drugi trenutna kolichina poslatih podataka. Zelena linija predstavlja primljene podatke (shto ravnija to bolje). Broj ispod nje oznachava vrednost cl_cmdrate-a , a ljubichasta linija ispod poslate podatke (takodje, shto ravnija to bolje). Kod net_graph-a 3 postoji josh jedan grafik iznad, koji samo predstavlja precizniju verziju net_graph 1

    Na sledecim slikama su prikazane loshe veze:
    Povremeni lag pri primanju podataka

    Konstantni lag pri primanju podataka

    Lag pri slanju podataka ka serveru (chesto ne mozete da primetite, ali svi drugi igrachi vas vide isprekidano)

    Loss (crvene tachke), choke (zute tachke)



    Shta je ping ?

    Ping = odziv, tj. vreme koje je potrebno da informacija stigne preko interneta. Visok ping se manifestuje npr. sporom promenom oruzja. Ping nije isto shto i lag, lag predstavlja prevelike varijacije u pingu. Ping je takodje prikazan na scoreboard-u, ali prosechna vrednost u 2 sekunde, pa je njime teze registrovati lag.


    Shta je loss ?

    loss = gubitak paketa prilikom prenosa podataka preko interneta, shto naravno utiche i na razmena podataka izmedju CS servera i klijenta.

    Ako je loss prevelik, izgledace kao da meci nestaju prilikom pucanja. To i jeste situacija, server ne dobija informaciju za neke ispaljene metke. Problem nije u vashem rachunaru, najcheshce je problem u vezi izmedju vasheg rachunara i servera, moze da bude do vasheg provajdera, ali ako vam se to deshava samo na pojedinim serverima, problem je u njihovom linku.


    Shta je choke ?

    Choke = zagushenje prilikom prenosa podataka preko interneta. Prechest choke se manifestuje slichno kao nizak FPS. Javlja se ako je dostignut maksimalni protok podataka vashe internet veze ili dostignut maksimalni protok podataka na linku servera. Ukoliko je problem u vashem internetu, moze lako da bude reshen smanjenjem rate-ova. Ukoliko je problem u linku servera moze da se reshi smanjenjem vrednosti sv_maxupdaterate i sv_maxrate komandi.

    Ukoliko svi na serveru imaju choke, problem je u linku servera, a ako samo vi imate, problem je u vashoj vezi i rate-ovima.


    Shta su cl_cmdrate, cl_updaterate i rate?

    cl_cmdrate je maksimalni trenutni broj paketa koji cete dozvoliti da vash klijent shalje serveru, a cl_updaterate maksimalni trenutni broj paketa koji ce vash klijenta da prima. Rate predstavlja maksimalnu kolichinu prenetih podata u sekundi. Praksa je da se stavlja da cl_cmdrate i cl_updaterate imaju priblizno iste vrednosti, a rate njima odgovarajuce (ne i iste). Zavise od server komandi sv_maxupdaterate, sv_minrate, sv_maxrate bez obzira koju vi vrednost navedete. Na grafiku net_graph-a se njihove realne vrednosti demonstriraju brzinom kojom jedna tachka predje sa desne na levu stranu grafika. Za sva tri vazi isto pravilo, shto vece vrednosti, a da se ne pojavljuju lag, loss i choke to je bolje za igranje.


    Podeshavanje rate-ove...

    Rate-ovi se podeshavaju od vishih ka nizim vrednostima, tako da su pochetne (da kazemo maksimalne) koje stavljate ako sami isprobavate:
    cl_updaterate 101, cl_cmdrate 101, rate 25000

    Ovo su neke standardne vrednosti ovih rate-ova ukoliko ne zelite sami da isprobavate:
    LAN:
    cl_updaterate 101, cl_cmdrate 101, rate 25000
    kablovski/ADSL i kvalitetnija wireless:
    cl_updaterate 60, cl_cmdrate 60, rate 20000
    loshe veze:
    cl_cmdrate 30, cl_updaterate 30, rate 7000

    Preniske vrednosti cl_cmdrate-a, cl_updaterate-a i rate se manifestuju konstantnim lagom.
    v0d0h0d1c^
    v0d0h0d1c^
    V.I.P Clan :)


    Broj poruka : 447
    Godina : 31
    Lokacija : NBGD
    Datum upisa : 12.10.2008

    Evo nesto valjda ce vam pomoci :) Empty Re: Evo nesto valjda ce vam pomoci :)

    Počalji od v0d0h0d1c^ Uto Okt 28, 2008 11:44 pm

    Baneee ::net_graph 1 i net_graph 3



    O navedenom iznad:Prvi broj u prvoj liniji predstavlja FPS, drugi ping u milisekundama, treci vrednost cl_updaterate-a. Prvi broj u drugoj liniji je trenutni broj primljenih paketa po sekundi, drugi trenutna kolichina primljenih podataka. Prvi broj u trecoj liniji je trenutni broj poslatih paketa po sekundi, drugi trenutna kolichina poslatih podataka. Zelena linija predstavlja primljene podatke (shto ravnija to bolje). Broj ispod nje oznachava vrednost cl_cmdrate-a , a ljubichasta linija ispod poslate podatke (takodje, shto ravnija to bolje). Kod net_graph-a 3 postoji josh jedan grafik iznad, koji samo predstavlja precizniju verziju net_graph 1

    Na sledecim slikama su prikazane loshe veze:
    Povremeni lag pri primanju podataka

    Konstantni lag pri primanju podataka

    Lag pri slanju podataka ka serveru (chesto ne mozete da primetite, ali svi drugi igrachi vas vide isprekidano)

    Loss (crvene tachke), choke (zute tachke)



    Shta je ping ?

    Ping = odziv, tj. vreme koje je potrebno da informacija stigne preko interneta. Visok ping se manifestuje npr. sporom promenom oruzja. Ping nije isto shto i lag, lag predstavlja prevelike varijacije u pingu. Ping je takodje prikazan na scoreboard-u, ali prosechna vrednost u 2 sekunde, pa je njime teze registrovati lag.


    Shta je loss ?

    loss = gubitak paketa prilikom prenosa podataka preko interneta, shto naravno utiche i na razmena podataka izmedju CS servera i klijenta.

    Ako je loss prevelik, izgledace kao da meci nestaju prilikom pucanja. To i jeste situacija, server ne dobija informaciju za neke ispaljene metke. Problem nije u vashem rachunaru, najcheshce je problem u vezi izmedju vasheg rachunara i servera, moze da bude do vasheg provajdera, ali ako vam se to deshava samo na pojedinim serverima, problem je u njihovom linku.


    Shta je choke ?

    Choke = zagushenje prilikom prenosa podataka preko interneta. Prechest choke se manifestuje slichno kao nizak FPS. Javlja se ako je dostignut maksimalni protok podataka vashe internet veze ili dostignut maksimalni protok podataka na linku servera. Ukoliko je problem u vashem internetu, moze lako da bude reshen smanjenjem rate-ova. Ukoliko je problem u linku servera moze da se reshi smanjenjem vrednosti sv_maxupdaterate i sv_maxrate komandi.

    Ukoliko svi na serveru imaju choke, problem je u linku servera, a ako samo vi imate, problem je u vashoj vezi i rate-ovima.


    Shta su cl_cmdrate, cl_updaterate i rate?

    cl_cmdrate je maksimalni trenutni broj paketa koji cete dozvoliti da vash klijent shalje serveru, a cl_updaterate maksimalni trenutni broj paketa koji ce vash klijenta da prima. Rate predstavlja maksimalnu kolichinu prenetih podata u sekundi. Praksa je da se stavlja da cl_cmdrate i cl_updaterate imaju priblizno iste vrednosti, a rate njima odgovarajuce (ne i iste). Zavise od server komandi sv_maxupdaterate, sv_minrate, sv_maxrate bez obzira koju vi vrednost navedete. Na grafiku net_graph-a se njihove realne vrednosti demonstriraju brzinom kojom jedna tachka predje sa desne na levu stranu grafika. Za sva tri vazi isto pravilo, shto vece vrednosti, a da se ne pojavljuju lag, loss i choke to je bolje za igranje.


    Podeshavanje rate-ove...

    Rate-ovi se podeshavaju od vishih ka nizim vrednostima, tako da su pochetne (da kazemo maksimalne) koje stavljate ako sami isprobavate:
    cl_updaterate 101, cl_cmdrate 101, rate 25000

    Ovo su neke standardne vrednosti ovih rate-ova ukoliko ne zelite sami da isprobavate:
    LAN:
    cl_updaterate 101, cl_cmdrate 101, rate 25000
    kablovski/ADSL i kvalitetnija wireless:
    cl_updaterate 60, cl_cmdrate 60, rate 20000
    loshe veze:
    cl_cmdrate 30, cl_updaterate 30, rate 7000

    Preniske vrednosti cl_cmdrate-a, cl_updaterate-a i rate se manifestuju konstantnim lagom.
    Bvate nije sve tacno....al ajde netju kvarim post...ja imam kablovski net...a cl_updaterate mi je 10,cl_cmdrate mi je 35 a rate 10000..brzina neta 512/128..tako da.... Laughing Razz
    Baneee
    Baneee
    V.I.P Clan :)


    Broj poruka : 701
    Godina : 30
    Lokacija : backi petrovac
    Datum upisa : 25.08.2008

    Evo nesto valjda ce vam pomoci :) Empty Re: Evo nesto valjda ce vam pomoci :)

    Počalji od Baneee Sre Okt 29, 2008 12:32 am

    imam i ja kablovski sve zavisi koja ti je konekcija imas vise vrstva... Smile ma brate ja se sluzim modernom tehnologijom COPY=PASTE Razz


    Kako poboljšati FPS
    Prva stvar koju treba da uradite pre bilo kakvog podešavanje je da proverite da ste u Couter Strike-u u opcijama za video podesili Open GL i rezoluciju od 800 x 600 pixela. Pošto je Counter Strike zasnovan na FPS sistemu, njihov broj je veoma bitan za što bolji rad same igre. Broj FPS-a možete videti tako što će te u konzoli ukucati net_graph 3.

    Zašto imam malo fps-a i zašto varira?
    - Posledica toga je tako reći slaba mašina. Minimum potreban da bi CS radio je 384 SD RAM memorije, 1.7 P4 procesor, grafička sa 64 RAM memorije npr. 'GeForce 3', HDD sa 7200 obrtaja, pod uslovom da vam Windows ispravno funkcioniše. Na toj mašini moće se postići od 55 - 70 fps (55 kada je "gužva").

    Zašto imam 60 fps-a, a znam da imam relativno bolju mašinu od gore pomenute?
    - Odgovor na ovo pitanje je zato što vam je uključen V-Sync. V-sync postavlja granice FPS-a u zavisnosti od toga na koliko Hz vam radi monitor. V-sync možete ugasiti tako što će te otići u opcije vaše grafičke karte Desni klik na Desktop-->Properties-->Settings-->Advanced-->Tab gde piše model vaše grafičke i u opcijama će te naći V-sync on. Stavite na off.

    Zašto mi je FPS 72, a prošao sam oba prethodna koraka ?
    - Otvorite konzolu i ukucajte fps_max 100.

    Može postojati dosta razloga zašto FPS može biti nizak. Opisani su neki od najčešćih problema. Sve što nije obuhvaćeno na ovoj strani možete pitati na našem forumu.


    Poslednji izmenio Powerslave dana Ned Nov 02, 2008 10:39 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Stavljaj sve u jedan post nemoj da spamujes.)
    FF Ultras Uzice
    FF Ultras Uzice
    Pocetnik
    Pocetnik


    Broj poruka : 1
    Godina : 32
    Lokacija : UZICE
    Datum upisa : 11.02.2009

    Evo nesto valjda ce vam pomoci :) Empty Re: Evo nesto valjda ce vam pomoci :)

    Počalji od FF Ultras Uzice Sre Feb 11, 2009 4:27 pm

    Posto i ja imam jedan ogroman problem sa fps-om evo nadovezacu se na Banov post...Takodje uz v-sync morati iskljuciti Antialiasing settings i Anisotropic fillter koji cete takodje naci u control panelu svoje graficke kartice....Ja sam licno kod mene formatirao disk ,instalirao cs kucao koje sta i podesio sve sto se tice grafice i opet mi je 30fps...40 kad sam u lanu kad setam sam kroz mapu....da...Jos par stvari oko fps-a...ukucajte u konzoli develproper ( devel + tab 1 ) to je sifra koja vam omogucava ako imate jaku grafickuda vamobezbedi i preko 100 fps-a...(Vazi samo za one koji imaju jake masine i graficke ) Ljudi, eto ako ima neko jos nesto da doda na sve ovo sto bi moglo da mi pomogne neka kaze, bio bih veoma zahvalan! A,da zaboravio sam samo da vam upoznam meni je graficka Nvidia GeForce 440 MX AGP,1GB ram, 2.6 procesor...Poz!
    Powerslave
    Powerslave
    V.I.P Clan :)


    Broj poruka : 1394
    Godina : 103
    Lokacija : Somewhere In The Time , Novi Sad
    Datum upisa : 05.07.2008

    Evo nesto valjda ce vam pomoci :) Empty Re: Evo nesto valjda ce vam pomoci :)

    Počalji od Powerslave Sre Feb 11, 2009 4:57 pm

    Hvala FF za ovo devel.

    Imas jos jedan post za fps Smile
    Baneee
    Baneee
    V.I.P Clan :)


    Broj poruka : 701
    Godina : 30
    Lokacija : backi petrovac
    Datum upisa : 25.08.2008

    Evo nesto valjda ce vam pomoci :) Empty Re: Evo nesto valjda ce vam pomoci :)

    Počalji od Baneee Sre Feb 11, 2009 5:41 pm

    FF Ultras Uzice ::Posto i ja imam jedan ogroman problem sa fps-om evo nadovezacu se na Banov post...Takodje uz v-sync morati iskljuciti Antialiasing settings i Anisotropic fillter koji cete takodje naci u control panelu svoje graficke kartice....Ja sam licno kod mene formatirao disk ,instalirao cs kucao koje sta i podesio sve sto se tice grafice i opet mi je 30fps...40 kad sam u lanu kad setam sam kroz mapu....da...Jos par stvari oko fps-a...ukucajte u konzoli develproper ( devel + tab 1 ) to je sifra koja vam omogucava ako imate jaku grafickuda vamobezbedi i preko 100 fps-a...(Vazi samo za one koji imaju jake masine i graficke ) Ljudi, eto ako ima neko jos nesto da doda na sve ovo sto bi moglo da mi pomogne neka kaze, bio bih veoma zahvalan! A,da zaboravio sam samo da vam upoznam meni je graficka Nvidia GeForce 440 MX AGP,1GB ram, 2.6 procesor...Poz!
    kucaj fps_max 101 Very Happy meni je fps 130
    Powerslave
    Powerslave
    V.I.P Clan :)


    Broj poruka : 1394
    Godina : 103
    Lokacija : Somewhere In The Time , Novi Sad
    Datum upisa : 05.07.2008

    Evo nesto valjda ce vam pomoci :) Empty Re: Evo nesto valjda ce vam pomoci :)

    Počalji od Powerslave Sre Feb 11, 2009 5:47 pm

    [SWB] deus_ex_vu*
    [SWB] deus_ex_vu*
    V.I.P Clan :)


    Broj poruka : 334
    Godina : 39
    Lokacija : TREZOR :) Novi Sad
    Datum upisa : 25.09.2008

    Evo nesto valjda ce vam pomoci :) Empty Re: Evo nesto valjda ce vam pomoci :)

    Počalji od [SWB] deus_ex_vu* Sre Feb 11, 2009 8:34 pm

    Fps ima veze sa grafickom... Kad ne podesim graficku, fps mi je 40, kad sve podesim i ukucam fps_max 101 onda mi je konstantno fps 99... Btw ljudsko oko ne registruje vise od 70 frejmova po sekundi, tako da je sve preko 70 idealno...
    Powerslave
    Powerslave
    V.I.P Clan :)


    Broj poruka : 1394
    Godina : 103
    Lokacija : Somewhere In The Time , Novi Sad
    Datum upisa : 05.07.2008

    Evo nesto valjda ce vam pomoci :) Empty Re: Evo nesto valjda ce vam pomoci :)

    Počalji od Powerslave Sre Feb 11, 2009 8:48 pm

    ...i opterecuje mozak...ali koga to briga?! XD
    Ban3^
    Ban3^
    V.I.P Clan :)


    Broj poruka : 984
    Godina : 30
    Lokacija : Sremska kamenica
    Datum upisa : 12.09.2008

    Evo nesto valjda ce vam pomoci :) Empty Re: Evo nesto valjda ce vam pomoci :)

    Počalji od Ban3^ Sre Feb 11, 2009 9:24 pm

    hahaha da Very Happy

    Sponsored content


    Evo nesto valjda ce vam pomoci :) Empty Re: Evo nesto valjda ce vam pomoci :)

    Počalji od Sponsored content


      Sada je Pet Apr 26, 2024 7:33 pm